Spletni tečaj za voditelja čolna do 24m

- Tečaj za voditelja čolna – Napreden elektronski učbenik
- 245 Tečajnikov je uspešno zaključilo tečaj
-
Izpit za čoln mora imeti vsak, ki želi upravljati čoln ali jadrnico do dolžine 24 m. Udeležite se našega spletnega tečaja za izpit za čoln in pridobite naziv voditelj čolna za vsa plovila do dolžine 24m.
Tečaj za voditelja čolna je v skladu z pravilnikom Uprave RS za pomorstvo in na njem boste pridobili znanja, ki so potrebna za uspešno opravljanje izpita. Tečaj je sestavljen iz večih poglavij, ki zavzemajo znanja na področju:
- Mornarskih del in veščin
- Pravil o izogibanju trčenja na morju
- Osnov motorologije
- Osnove navigacije
- Osnove motoroznanstva
Zaradi razmer smo izvajanje tečajev za voditelja čolna do 24 m prenesli iz učnih klopi na tečaje preko spleta. S tem z vso skrbnostjo spremljamo in upoštevamo navodila NIJZ (Nacionalnega inštituta za javno zdravje) vezana na preprečevanjem širjenje korona virusa.
Veliko strank je navdušenih nad novim načinom predavanja, saj so postali tečaji dostopni kjerkoli. Poleg tega, prihranite tudi dragoceni čas in denar, ki bi ga sicer porabili za vožnjo na in iz tečaja.
Ponosno ugotavljamo, da se je uspešnost naših tečajnikov pri opravljanju izpita znatno izboljšala, saj je prenos znanja dosti bolj učinkovit. Vso potrebno gradivo prejmete po pošti.
Naš način izvajanja tečajev je ustrezen tudi za vse, ki ste oddaljeni od lokacije izvedbe tečaja (podeželje, tujina, dopust in službene obveznosti).
Vsebina tečaja
-
Uvod
-
Osnove in začetki
-
Pomorski predpisi
V tem poglavju boste spoznali pomorske predpise in osnovne pojme, povezane s plovbo na morju. Seznanili se boste z pravnimi določili in odločbami, ki jih moramo upoštevati državljani RS, ki smo lastniki in/ali voditelji čolnov.
-
Mornarska dela in veščine
V tem poglavju se boste seznanili s čolni – kako jih delimo, kako poimenujemo njihove dele, kako zanje skrbimo in kakšno opremo potrebujmo. Obravnavali bomo osnove manevriranja ter se seznanili z nekaterimi koristnimi napotki za izplutje in sidranje, spoznali bomo vrste sider in se naučili o mornarskih vozlih, ter kako jih zavežemo
-
Vozli
Za uporabo vrvi na plovilih je nujno poznavanje vozlov. Z vozli združujemo vrvi, privezujemo vrvi na predmete, povezujemo predmete z vrvjo, vozle pa uporabljamo tudi kot varovala.
-
Pravila o izogibanju trčenju na morju
V tem poglavju boste spoznali pravila izogibanja trčenja na morju, ki zajemajo pravila za plovbo in manevriranje, medsebojne obveznosti plovil med plovbo, kako varno prehitevati na morju, se izogniti trčenju, pluti pri zmanjšani vidljivosti, katere luči in signali so pomembni med plovbo, ter kako ravnati, če pride na morju do nesreče.
-
Osnovni pojmi iz meteorlogije
V tem poglavju se boste seznanili z osnovnimi pojmi meteorologije in vremenskimi pojavi, ki pomembno vplivajo na plovbo po morju. Naučili se boste o vrstah oblakov in vetrovih, ki pihajo na Jadranu, ter spoznali Beaufortevo in Douglasovo lestvico. Varnost in optimizacija plovne poti sta izrednega pomena na morju, da bi pluli kar se da varno, pa je potrebno upoštevati vremenske razmere. Sodobna tehnologija nam omogoča enostavno dostopanje do podatkov o vremenu, voditelj čolna pa mora biti kljub temu seznanjen z osnovami meteorologije.
-
Motoroznanzstvo
V tem poglavju se boste naučili osnov motoroznanstva: kakšne motorje uporabljamo na čolnih in kako upravljamo z njimi.
-
Zaključek
-
Zaključni preizkus znanja
-
Odličen tečaj. Boljše od pričakovanj
-
Super predavanje. Odličen predavatelj z veliko izkušnjami. Hvala.